Голова села Єлизаветівка вимагає СБУ змусити податкову виконувати свої обов’язки
04.08.2018
ЧИЙ ГАЗ? Газову справу Єлизаветівки знову відклали
30.10.2018

Зобов’яжуть сплатити – конфлікт сільради з неплатником податків набув свого продовження

Конфлікт Єлизаветівської сільради з найбільшим неплатником податків на території Єлизаветівки – котеджним містечком Екомаркет Плюс, схоже, набув свого продовження.

Нагадаємо, що ТОВ Екомаркет плюс заборгував сільській раді 3,5 мільйони гривень та тривалий час ухилявся від сплати орендної плати за землю, занижуючи нормативно-грошову оцінку землі та надаючи неправдиву інформацію стосовно розміру орендованої земельної ділянки. Голова сільської ради Максим Голосний звернувся до суду та виграв справу у першій та апеляційній інстанції. Між тим, Головне управління ДФС у Дніпропетровської області відмовлялась виконувати свої обов’язки та надавати інформацію щодо розмірів платежів та методики їх розрахунку для ТОВ Екомаркет Плюс. У зв’язку з чим голова сільради звернувся до СБУ та прокуратури з повідомленням про правопорушення.

Незабаром після цього сільською радою був отриманий лист, де повідомляється що “Головне управління ДФС у Дніпропетровську області, уважно розглянуло лист сільського голови, який надійшов з Прокуратури Дніпропетровської області , та донарахував тим хто ОРЕНДУЄ, ТА НЕ ПЛАТИТЬ, за земельну ділянку біля ‘блакитного озера’ – 3,5 млн грн. Також ДФС зажадало офіційних пояснень від суб’єкта господарювання з причин не відповідності даних податкової декларації підприємства даним договору оренди землі“, – повідомив Максим Голосний.

Дуже дивно, коли в умовах бюджетного дефіциту та тиску на малий та середній бізнес відносно збільшення платежів до бюджету, так нахабно ігноруються порушення законодавства  великими боржниками. І при цьому, державні органи, покликані спостерігати за цим, замість відповідних санкцій та заходів, ігнорують або свідомо “кришують” порушників. Ми дуже задоволені, що нарешті зрушили це питання. Я вважаю, що такі випадки не поодинокі і виконавчі органи місцевого самоврядування повинні уважно та фахово переглянути договори та стосунки с підприємствами на своїх територіях. Це може стати суттєвим додатковим джерелом надходжень до бюджету від тих, хто тривалий час намагався дурити громаду!“, – додає голова села.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *