ОСНОВНОЮ УМОВОЮ МИРНИХ ПЕРЕМОВИН З РФ Є ПОВНИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ЕНЕРГЕТИЧНИМ СЕКТОРОМ УКРАЇНИ
07.09.2019Продаж землі – ЗАГРОЗА ПРОДОВОЛЬЧІЙ БЕЗПЕЦІ
09.09.2019Вперше про проект Е40 заговорили відкрито. Про це стало відомо завдяки розслідуванню Радіо Свобода у Білорусі.
Нова влада України визначила проект з відновлення водного шляху від Балтійського до Чорного моря через річки Віслу, Західний Буг, Прип’ять і Дніпро як один з пріоритетних інфраструктурних проектів.
«Сподіваюся, що найближчим часом ми дамо конкретне деталізоване бачення, тому що є така мрія, щоб річка заробила, і можна було з’єднати Балтійське і Чорне моря. Тоді відкриються зовсім інші перспективи», – сказав заступник парламентського комітету з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко, представник фракції партії «Слуга народу». За його словами, на нещодавній зустрічі в Варшаві президент України Володимир Зеленський обговорював цей проект зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою.
Підготовчі роботи в Україні досі стримує відсутність нового закону про внутрішній водний транспорт. Після призначення нового уряду президент доручив парламенту і уряду до 1 листопада схвалити цей закон.
Нагадаємо, що відразу після оголошення планів про відновлення водного шляху Е40 близько 20 недержавних екологічних організацій Білорусі, Польщі та України розгорнули кампанію #STOP_E40. Пізніше білоруські бізнес-асоціації (Союз підприємців і наймачів імені професора М. C. Кунявского, Республіканський союз промисловців і підприємців, Білоруський науково-промислова асоціація) неодноразово закликали уряд відмовитися від реалізації цього проекту. Розроблені експертами оцінки та дослідження свідчать про надзвичайну збитковість такого проекту та безсумнівну неприпустимість його з точки зору екологічного законодавства.
Водний шлях з польського Гданська через всю р. Прип’ять у Білорусі та весь Дніпро в України аж до Херсону – це проект колосального перетворення дикої природи. Спрямлення Прип’яті призведе до осушення та фактичного знищення Полісся як природного регіону. Порушення ґрунтів та донних відкладів в Зоні відчуження ЧАЕС призведе до вивільнення у товщу води радіонуклідів, похованих ще з часів аварії 1986 року. Крім того, вся протяжність шляху в Україні та 2/3 його протяжності в Білорусі становлять території Смарагдової мережі, затверджені на рівні Ради Європи. Реалізувати цей проект без зараження води у водогоні 2/3 українських сімей та не порушивши законодавство – неможливо.
Цікаво відзначити, що цей проект – фактично, перший, про який заговорило “оновлене” керівництво держави. При цьому, його розробкою таємно займалось попереднє керівництво Міністерства інфраструктури України, яке підписало із білоруською стороною дорожню карту про втаємничення зазначеного проекту.
Коментар Максима Голосного:
“Прекрасні” закони один за одним від нової влади, не встигаєш реагувати на ці сюрпризи
Екологи б’ють на сполох. У Вольногорську вже відсутня питна вода. В Кам’ янському водосховище загинула вся риба. А стан Дніпра.. Ну самі знаєте – загляніть у воду.
Україна втрачає головне джерело питної води. А шлях “від Варяг в Греки” знадобиться лише в одному випадку, якщо в Україні зникне… населення.
З першоджерела “Радіо-Свобода Білорусь” стало відомо ще деякі подробиці:
“Ще один член парламентського комітету Геннадій Вацак додав, що реалізація цього проекту дозволить збільшити на 10 мільйонів тонн загальний обсяг вантажів, що перевозяться через Дніпро: «Фінансується річковий шлях цінами Європейського Союзу, який готовий виплатити трьом країнам-учасницям проекту 12 мільярдів євро, з яких Україна може отримати 32 мільйони”. ???
Тобто, Україна повинна знищити свої екосистеми, нести загрозу радіоактивного забруднення та позбавити 2/3 свого населення питної води заради чого? Щоб надати ЄС дешевший спосіб доставляти свої товари до Туреччини і назад?
Вибачте, але Україною банально користуються. І зрозуміло чому – тому що ми ДОЗВОЛЯЄМО ЦЕ РОБИТИ. Україна втратила суб’єктивність на міжнародній арені. Вона втратила довіру і в очах міжнародної спільноти – сьогодні це лише територія, де можна пиляти ліс, отримувати дешеву сировину та користуватися дешевою робочою силою.
Всі “ініціативи” уряду та парламенту, якщо вони справді працюють на народ повинні відповідати на головне питання: “В ЧОМУ ПОЛЯГАЄ НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНТЕРЕС?” В даному випадку ми отримаємо що? Забруднення, деградацію та… зростання ВВП. Кому потрібен ВВП і його зростання? Населення зазвичай не отримує НІЧОГО від зростання. І сам ВВП як показник – це ФЕЙК.
Чому ми не впроваджуємо інші метрики, такі як
– зростання добробуту населення
– доступ до якісної медицини
– доступ до питної води
– чисте довкілля
– можливість отримувати якісну та безкоштовну освіту
– достойні пенсій
– дешеві продукти харчування місцевого виробництва
– можливість виховувати дітей (без підрахунків “чи можемо ми собі це дозволити?)
– гідні заробітні плати
– гарантії на гідне життя, як це зазначено в Конституції
Все це можливо, але не завдяки зростанню ВВП, а через зміну політичної, суспільної та економічної моделі держави! Перед тим як продати землю (як в розвинутих країнах) та прогинатися перед МВФ, тому що нам “нічим сплатити наші борги”, давайте спитаємо: ДЕ законопроект про націоналізацію енергетичних компаній, та заборону оффшорних прокладок, як це “в розвинутих країнах”? Де частка кожного від видобутку корисних копалин (як в “розвинутих країнах”)? Де наші законні 2 Га?
ЗАПИТАЙТЕ ЗЕЛЕНСЬКОГО ПРО ЦЕ.
Чому вільний ринок повинен починатися з “обігу земель”, а не обігу автівок? Чому й досі приватний ефективний виробник автолайна АвтоЗАЗ “захищений” державою шаленими митними сборами, і громадянин не має смогу привезти мерседес за 1500 EUR не сплативши ще 3500 EUR податків? Ми ж за вільний ринок? ТО ДЕ Ж ВІН??
Захищати за рахунок платників податків можна державні підприємства, які відраховують прибуток в бюджет в повному обсязі. А “ефективними приватним власникам” вже “врізати дуба”, якщо вони не ні на що не здатні без держави!
Зростання ВВП вже відбулося, коли вам підвищити тарифи в 3 рази. Ну як – відчули покращення?
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ ГОЛОВНЕ ПИТАННЯ – “В ЧОМУ ПОЛЯГАЄ НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНТЕРЕС?”