Томос в обмін на Північний поток-2
05.01.2019Хто такі Реакціонери? Політінформація.
09.01.2019Попередній пост про те, що буде з Україною, коли Росія позбудеться української ГТС викликав жваву дискусію.
Якщо узагальнити думки коментаторів (і різноманітних ботів, за якими теж цікаво спостерігати), то їх можна розподілити таким чином:
- Через Новопсков взагалі вже нічого не качають
- Трохи качають, але в реверсному режимі (тобто с України в Росію??)
- Північний потік 2 не добудують, бо США не дозволять (але це ще не точно)
- Турецький потік не має необхідної потужності
- Нічого вічного не буває. Здамо трубу на металолом та будемо споживати власний газ, якого вистачить (насправді – ні)
- Путіну взагалі потрібна не труба, а наші газосховища
- А в тебе взагалі є план?
Розумна людина відразу розпізнає ціль таких коментів – ними формується 2 думки: безпорадності та неважливості.
- З одного боку – підкоріться долі – від неї не втечешь. «Судьба — не собака, палицею не відіб’єш» Як буде, нехай так і буде.
- З іншого – та що тут такого – насправді ж нічого не відбувається? «США не дозволять. Потужності не вистачить. Все буде добре. Не варто уваги, нічого не робіть»
До речі, перший прийом називається «Синдром вивченої безпорадності» – це комплекс психологічних установок, які формуються під впливом кількох повторюваних поспіль невдач. Коли людина бачить, що не може вплинути на ситуацію, вона перестає робити спроби щось змінити і в подальшому. Це явище характеризується такими фразами: «У мене все одно нічого не вийде», «Я не зумію, не варто навіть і намагатися», «Я невдахою був, ним і залишуся». Феномен відкритий американським психологом Мартіном Селігманом в 1967 році.
Дуже добре працює і на виборах на користь діючої влади: «Не треба туди й ходить, все одно за нас підрахують».
Наразі так само тут нав’язується думка, що не треба піднімати це питання – нехай йде як йде.
Але ж це тупа, брутальна, неприхована маніпуляція. Чому польський МИД (МЗС) вважає питання ГТС питання надзвичайно важливим, міністр енергетики США вважає це питання надзвичайно важливим. А коментатори з прапорцями та котиками на аватарках кажуть що це – «дурня».
До речі, в мене питання, а звідки у вас інформація про те, в якому режимі працює Новопсков, та взагалі східна гілка газотранспортної мережі України? Вони це на своїх сайтах в режимі відкритих даних оприлюднюють?
Я вважаю, що дані про транспортування газу через українську мережу може бути у 3х категорій людей
– співробітників Газпрому
– ГРУ РФ
– фахівців Укртрансгазу
Тут вже дехто з’ясував що я «працюю на ФСБ». А ви на кого з доступом до такої інформації? Давайте знайомитись.
І – так, в мене є план. Але зараз питання не до мене (звичайного сільського голови), а до голови держави, який сьогодні відповідає за енергетичну безпеку України. Де я і де Порошенко? Чому, замість того, щоб відповідати на незручні питання:
– скільки газу проходить через нашу мережу,
– в якому режимі вона працює,
– в якому стані знаходиться,
– скільки це коштує і що відбувається взагалі в цій сфері, він водить хороводи з релігійними діячами іноземних держав та артистично декламірує вірші Лермонтова «Прощай немытая россия», сидячі на трубі з російським газом? Може «томос» зігріє наші домівки та вскип’ятить чайник?
А відповіді на болючі запитання суспільство змушено отримувати не з офіційних джерел, а від «експертів» в Фейсбуці з прапорцями на аватарках…
Саме ЕНЕРГЕТИЧНА БЕЗПЕКА України мусить сьогодні стати головною темою обговорення в інформаційному просторі! Тому що саме від неї ЗАЛЕЖИТЬ БЕЗПЕКА, НЕЗАЛЕЖНІСТЬ І ТЕРИТОРІАЛЬНА ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ!
Це питання хвилює Європу, Хвилює Сполучені штати, хвилює усіх геополітичних глобальних гравців, що протистоять Росії… окрім української влади!
В мене є велика підозра, що все це закінчиться дуже погано. Коли газу раптом не стане (а може й раніше), ми почуємо: «Всім дякую – до побачення! Я на Мальдіви. Да пребуде з вами Томос! Щиро Ваш, Петро»
Максим Голосний