Голосний залишив посаду та отримав звання “почесного громадянина села Єлизаветівка”
18.10.2019Село Елизаветовка может поглотить левобережную часть города Каменское
13.12.2019Олігархи за допомоги корупції та лобістів готуються стати остаточними власниками української землі. До чого тут Кернел, Веревський та Мушак. (ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ СПІВРОБІТНИКАМ ГПУ, САП, НАБУ та ДБР)
Kernel Group через корупційний зв’язок в кабінету міністрів України планує скуповувати українські землі на кошті європейських інвесторів від облігацій, розміщених на Варшавській фондовій біржі.
Суспільство має розуміти , що подібні шахрайські схеми є у кожного олігарха, який має свій інтерес в купівлі української землі.
- Видання «Радіо Свобода» 18.04.2019 розмістило в мережі Інтернет статтю «Бізнес-партнер Зеленського, мер Харкова, гендиректор «1+1» і народні депутати: «Схеми» показали візитерів ізраїльського офісу Коломойського», у якій зазначено: «народні депутати від партії «Відродження» Віталій Хомутиннік і Андрій Шипко у квітні відвідували ізраїльський офіс олігарха Ігоря Коломойський. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший») «Бенефіціар»
За час спостереження «Схем» за офісом Коломойського в Герцлії, до нього навідувались двоє народних депутатів від партії «Відродження». Вищезгаданий Андрій Шипко навідувався в офіс 11 і 12 квітня.
Його соратник – депутат Віталій Хомутиннік, член комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики. Він виходив з бізнес-центру 11 квітня – синхронно із Шипком.
У свою чергу Коломойський погодився коротко розповісти про своїх відвідувачів. …Щодо Хомутинніка заявив, що «ніколи не приховував що я симпатизую партії «Відродження» і депутатській групі «Відродження». Правильно? І депутати, які там розташовані вони мені теж небайдужі».
За даними Інтернет видання «Бизнес Цензор»:
“Укрнафтобуріння” – третя найбільша газовидобувна компанія зі 100% приватним капіталом. За півроку компанія видобула 360 млн куб м газу. “Укрнафтобуріння” контролюють олігарх Ігор Коломойський і найбагатший екс-нардеп Ради Віталій Хомутинник. Ще 22% акцій “Укрнафтобуріння” належить російському бізнесмену Павлу Фуксу. Акції компанії Фукс придбав у представників Януковича.
Оперативне управління компанією здійснюють люди Коломойського: з липня 2015 роки її очолює Михайло Бакуненко, колишній топ-менеджер “Укрнафти”. Партнерами “Укрнафтобуріння” за договорами СД (спільної діяльності) також є “Укргаз Інвест” екс-депутата Віталія Хомутинніка.
СП “Полтавська газонафтова компанія”, яка входить в британську компанію JKX Oil&Gas plc, видобула 122 млн куб м газу. JKX Oil&Gas plc – публічна компанія, її акції торгують на Лондонській фондовій біржі, але найбільшими її акціонерами є Eclairs Group Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова – 27,47% акцій. Ще 19,97% акцій компанії належить Віталію Хомутинніку, бізнес-партнеру Коломойського і Боголюбова. Джерело інформації від 07.08.2019: https://biz.censor.net.ua/r3141469»
Згідно даних, внесених в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань:
– ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “ВИДОБУВНА КОМПАНІЯ “УКРНАФТОБУРІННЯ” (ПРАТ “ВК “УКРНАФТОБУРІННЯ”) (код ЄДРПОУ 33152471), зареєстровано 01010, м.Київ, ВУЛИЦЯ МОСКОВСЬКА, будинок 32/2, кінцеві бенефіціарні власники не зазначені.
– ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “УКРГАЗ ІНВЕСТ”
(ТОВ “УКРГАЗ ІНВЕСТ”), (код ЄДРПОУ 40001476), зареєстровано 03040, м. Київ, ВУЛИЦЯ ВАСИЛЬКІВСЬКА, будинок 2 А, офіс 12, кінцеві бенефіціарні власники: АБРАМОВИЧ ІГОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ та ХОМУТИННІК ВІТАЛІЙ ЮРІЙОВИЧ.
– СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ПОЛТАВСЬКА ГАЗОНАФТОВА КОМПАНІЯ”
(СП ПГНК) (код ЄДРПОУ 20041662), зареєстровано 36002, Полтавська обл., місто Полтава, ВУЛИЦЯ ЄВРОПЕЙСЬКА, будинок 124А, квартира 77, кінцеві бенефіціарні власники не зазначені.
Таким чином, олігарх Ігор Коломойський та колишній народний депутат Верховної Ради України Віталій Хомутиннік є кінцевими бенефіціарними власниками корпоративних прав юридичних осіб ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» (код ЄДРПОУ 33152471) та СП «Полтавська нафтогазова компанія» (код ЄДРПОУ 20041662), тобто бізнес партнерами у нафтогазовому (енергетичному) секторі економіки, відомості про що закриті в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
- Найбільшими акціонерами “Кернел” Kernel Holding SA (Люксембург) через Namsen LTD є Веревський Андрій Михайлович – 39,93% акций, а також Cascade Investment Fund (Кайманови острови), бенефіціаром якої виступає Хомутиннік Віталій Юрійович, який опосередковано володіє 6,59% акцій “Кернела”, у зв’язку з чим вказані особи є бізнес партнерами у аграрному секторі економіки.
Відповідно до положень п.12. ч.1 ст.1 Закону України «Про інститути спільного інвестування», контроль – володіння безпосередньо чи через пов’язаних фізичних та/або юридичних осіб часткою статутного капіталу юридичної особи в розмірі не менш як 20 відсотків або здійснення безпосередньо чи через пов’язаних фізичних та/або юридичних осіб впливу на господарську діяльність юридичної особи в результаті:
надання права, яке забезпечує вирішальний вплив на формування складу, результати голосування та рішення органів управління юридичної особи;
обіймання посад керівника, заступника керівника, членів органів управління чи виконавчих органів юридичних осіб особами, які вже обіймають одну чи кілька із зазначених посад в іншій юридичній особі;
надання права на укладення договорів, які дають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов’язкові до виконання вказівки або здійснювати делеговані повноваження і функції органу управління юридичної особи.
Для фізичної особи загальна сума володіння часткою статутного капіталу юридичної особи (голосів в органі управління) визначається як загальна сума корпоративних прав (голосів), що належить такій фізичній особі, членам її сім’ї та юридичним особам, які контролюються такою фізичною особою або членами її сім’ї;
Таким чином, відповідно до положень національного законодавства України, фізична особа – громадянин України Веревський Андрій Михайлович, місце проживання Швейцарія, м. Женева, Рю Де Шатійон, 14 здійснює контроль над Kernel Holding SA (Люксембург) через Namsen LTD, шляхом реалізації права володіння та користування значною часткою активів (понад 20 %), наділений правом вирішального впливу на господарську діяльність суб’єктів господарювання, які входять до складу холдингу Кернел на території України, перелік яких зазначений у додатку 1.
Kernel Group — українська вертикально інтегрована група компаній, що працює в агропромисловому секторі. Один з найбільших експортерів агропромислової продукції та найбільший експортер соняшникової олії в Україні, є агрохолдингом. Земельний банк компанії станом на 2019 рік сягнув 600 тис. га.
Відповідно до положень діючого законодавства України, зокрема ст. 22 Земельного кодексу України (далі ЗК України), землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.
Згідно ч.3 ст.22 ЗК України, землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування:
а) громадянам – для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства;
б) сільськогосподарським підприємствам – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
в) сільськогосподарським науково-дослідним установам та навчальним закладам, сільським професійно-технічним училищам та загальноосвітнім школам – для дослідних і навчальних цілей, пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства;
г) несільськогосподарським підприємствам, установам та організаціям, релігійним організаціям і об’єднанням громадян – для ведення підсобного сільського господарства;
ґ) оптовим ринкам сільськогосподарської продукції – для розміщення власної інфраструктури.
Землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам (ч.5 ст.22 ЗК України).
Відповідно до положень ч.1 ст.82 ЗК України, юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності у разі:
а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;
б) внесення земельних ділянок її засновниками до статутного капіталу;
в) прийняття спадщини;
г) виникнення інших підстав, передбачених законом.
Однак, розділом X «Перехідні положення» Земельного кодексу України встановлена заборона на відчуження (реалізацію) земель сільськогосподарського призначення.
Згідно п.14 розділу X ЗК України, до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.
Згідно п.15 розділу X ЗК України, до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, не допускається:
а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, земель, що перейшли до комунальної власності відповідно до пункту 21 цього розділу або передані до комунальної власності відповідно до статті 14-1 Закону України “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)”, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;
б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну (міни) відповідно до частини другої статті 37-1 цього Кодексу земельної ділянки на іншу земельну ділянку з однаковою нормативною грошовою оцінкою або різниця між нормативними грошовими оцінками яких становить не більше 10 відсотків та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам – учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.
Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами “а” та “б” цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, в порядку, визначеному цим Законом.
Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами “а” та “б” цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення).
Зважаючи на положення розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України, суб’єкти господарювання (засновані громадянами України або юридичними особами України), які входять до сферу управління (Kernel Group) Kernel Holding SA (Люксембург), з метою здійснення господарської діяльності на території України, користуються земельними ділянками сільськогосподарського призначення (земельний банк 600 тис. га) виключно на умовах оренди (на підставі укладених договорів з власниками (фізичними особами), або уповноваженими особами органів державної влади (місцевого самоврядування) та на законодавчому рівні позбавлені права набувати у власність таку категорію земель.
- Видання «Гаряча Агрополітика» 21.11.2018 розмістило в мережі Інтернет статтю «Олексій Мушак розповів про вплив свого двоюрідного брата Андрія Веревського на його політичну кар’єру», у якій зазначено:
«Двоюрідний брат власника агрохолдингу «Кернел», народний депутат Олексій Мушак розповів про те, як потрапив у велику політику, вплив на цей процес свого родича Андрія Веревського та про свої подальші плани в Раді. Про це він заявив у авторській відео-програмі Наталії Білоусової «БезГриму. Андрій Мушак – Аграрний Франкенштейн» на AgroPolit.com.» При цьому відео за вказаним посиланням вилучено.
Мушак Олексій Петрович, 28.02.1982 року народження, громадянин України, є Народним депутатом Верховної Ради України VIII скликання, член політичної партії – Блок Петра Порошенко.
Відповідно до положень ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції»,надано визначення терміну близькі особи – члени сім’ї суб’єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта.
Таким чином, найбільший акціонер “Кернел” Kernel Holding SA (Люксембург) Веревський Андрій Михайлович та колишній народний депутат України Мушак Олексій Петрович є двоюрідними братами, а згідно законодавства близькими особами.
- Інтернет ресурс «lb.ua» 23.09.2019 розмістив в мережі Інтернет статтю «Гончарук назначил себе пресс-секретаря и советника по земельной реформе» за посиланням наступного змісту:
«Также премьер-министр назначил своим советником экс-нардепа Верховной Рады VIII созыва от “БПП” Алексея Мушака. Об этом Мушак сообщил в своем фейсбуке. “Я стал советником премьер-министра Алексея Гончарука по экономическим вопросам. В первую очередь – по земельной реформе”, – написал он».
Таким чином, згідно посвідчення №СКМУ 0000002, з 16.09.2019 двоюрідний брат (близька особа) олігарха Веревського Андрія Михайловича – Мушак Олексій Петрович призначений Радником Прем’єр-міністра України Гончарука Олексія Валеріовича (на громадських засадах) з питань земельної реформи, тому на таку особу, з моменту призначення, розповсюджуються положення Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі щодо конфлікту інтересів.
- На офіційному сайті Верховної Ради України за посиланням розмішені відомості щодо Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, де у розділі «Суб’єкт права законодавчої ініціативи» вказано Кабінет Міністрів України, у розділі «Ініціатор(и) законопроекту» Гончарук Олексій Валерійович Кабінет Міністрів України, у розділі «Номер, дата реєстрації» – 2178 від 25.09.2019.
Таким чином, є очевидним, що після призначення 16.09.2019 Мушака Олексія Петровича Радником Прем’єр-міністра України із земельних питань вже 25.09.2019 з’явився Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178 за ініціативою Прем’єр-міністра України Гончарука О.В., в якому пропонується скасувати в Україні заборону (мораторій) на продаж земель сільськогосподарського призначення.
- Найбільш зацікавленою особою у скасуванні заборони (мораторію) на продаж земель сільськогосподарського призначення є найбільший переробник сільськогосподарської продукції в України Kernel Group підконтрольна олігарху Веревський Андрій, яка є найбільшим виробником та експортером сільськогосподарської продукції в Україні, тому зацікавлена у монополізації цього ринку, зокрема шляхом капіталізації активів в одних руках, через скуповування земель сільськогосподарського призначення на всій території України.
Для скуповування землі необхідні у великій кількості готівкові кошти, не залучені у виробництво, які можливо отримати шляхом додаткових інвестицій від сторонній осіб, саме тому аграрна група “Кернел”, перед відкриттям ринку землі в Україні, 17.10.2019 розмістила на Варшавській фондовій біржі єврооблігації на 300 мільйонів доларів зі ставкою купону 6,5% та терміном погашення у 2024 році, через організаторів ING Bank та JP Morgan.
Питання випуску “КЕРНЕЛ ХОЛДИНГ С.А.”, адреса: L-1273, вул. Бітбург, 19, м. Люксембург, Люксембург та обігу цінних паперів (єврооблігацій) за межами України (на Варшавській фондовій біржі), не регулюється положеннями національного законодавства України, зокрема Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок».
Однак, в діях службових осіб Kernel Holding SA та підконтрольних олігарху Андрію Веревському суб’єктів господарювання (додаток 1), вбачаються ознаки антиконкурентних узгоджених дій, спрямовані монополізацію ринку сільськогосподарських земель України, за рахунок коштів, отриманих від реалізації єврооблігацій на Варшавській фондовій біржі.
Згідно положень ч.1 ст.5 Закону України «Про захист економічної конкуренції», узгодженими діями є укладення суб’єктами господарювання угод у будь-якій формі, прийняття об’єднаннями рішень у будь-якій формі, а також будь-яка інша погоджена конкурентна поведінка (діяльність, бездіяльність) суб’єктів господарювання.
Узгодженими діями є також створення суб’єкта господарювання, об’єднання, метою чи наслідком створення якого є координація конкурентної поведінки між суб’єктами господарювання, що створили зазначений суб’єкт господарювання, об’єднання, або між ними та новоствореним суб’єктом господарювання, або вступ до такого об’єднання.
Згідно ст.6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», антиконкурентними узгодженими діями є узгоджені дії, які призвели чи можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції.
Антиконкурентними узгодженими діями вважається також вчинення суб’єктами господарювання схожих дій (бездіяльності) на ринку товару, які призвели чи можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції у разі, якщо аналіз ситуації на ринку товару спростовує наявність об’єктивних причин для вчинення таких дій (бездіяльності).
Вчинення антиконкурентних узгоджених дій забороняється і тягне за собою, відповідальність згідно з законом.
Таким чином, використовуючи політичне лобі через близьку особу – Радника Прем’єр-міністра України Мушака Олексія, реалізуючи бізнес інтереси Kernel Holding SA, діючи в умовах потенційного конфлікту, Прем’єр-міністром України Гончаруком О.В. підготовлений Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178, згідно якого в Україні скасовується заборона (мораторій) на продаж земель сільськогосподарського призначення, що дасть можливість олігарху Андрію Веревському зайняти монопольне становище на ринку сільськогосподарських земель, шляхом їх придбання (купівлі) підконтрольними підприємствами в Україні, за рахунок коштів, отриманих від реалізації єврооблігацій на Варшавському фондовому ринку, що є порушенням ст.6 Закону України «Про захист економічної конкуренції».
Максим Голосний