Земля – не товар! Земля – це ЖИТТЄВИЙ ПРОСТІР
26.01.2019
Зустрічі в Англії: лорди, банкіри, фінансисти, члени Королівського двору (2)
29.01.2019

Зустрічі в Англії: лорди, банкіри, фінансисти, члени Королівського двору

Перші цікаві і надзвичайно важливі зустрічі. Вже в аеропорті мене зустріла дійсно легендарна особистість – Майкл Сэмпле (Michael Semple) – cпец. представник Міністерства Закордонних Справ Великобританії по мирному врегулюванню в Афганістані. Професор Гарвардського університету. Центру Карр з Прав людини (The Carr Center for Human Rights – Harvard Kennedy School). Урядової Школи імені Кеннеді. Спец. представник Євросоюзу і Держдепу США.
Майкл є автором багатьох книг про Афганістан і на основі них знято декілька фільмів.

https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Semple
https://www.theguardian.com/profile/michael-semple
https://institute.global/contributors/michael-semple

Щоб було зрозуміло – вихідний у неділю для англійців – це обов’язковий день для проведення в колі родини. Але Майкл зустрів мене в аеропорті та приділив більше 4 годин для обговорення важливих питань, а саме – варіантів мирного врегулювання питань проблем Криму та Донбасу.

Майкл вільно спілкується 7 мовами. Таліби визнають тільки Майкла для переговорів. Спортсмен марафонець. Кожен день в будь-якій країні бігає по 20 км вранці, навіть в Афганістані. У хороших відносинах з Куртом Волкером.

Майкл найповажніший і відомий експерт з питань Афганістану на Заході. Консультант Держдепу і спецслужб в США, Європі, Англії.

Обговорювали подальшу ескалацію конфлікту на сході України і як її зупинити (згідно думки Майкла, ескалація має дуже високу вірогідність).

Друга важлива зустріч, яка відбулася в той же день: вечеряли з головою військової компанії та британським експертом по військовим питанням – Теренсом Фураджи. Обговорювали ситуацію в зоні бойових дій та питання посилення державної безпеки, деокупації захоплених територій.

23 січня присвятив день зустрічам з найповажнішими людьми, які не на словах, а на ділі врегульовували збройні конфлікти. Один з них – сер лорд Річард Нидхэм.

Richard Francis Needham, 6th Earl of Kilmorey, (born 29 January 1942), usually known as Sir Richard Needham, is a British Conservative politician. A Member of Parliament from 1979 to 1997, he served as Under-Secretary of State for Northern Ireland between 1985 and 1992 and as Minister of State for Trade between 1992 and 1995

Під керівництвом Маргарет Тетчер, сер Річард Нидхэм врегульовував військовий конфлікт в північній Ірландії (з IRA), а також закінчив конфлікт з FARC в Колумбії, який тривав 30 років.

Він є автором декількох книг по врегулюванню військових конфліктів, одну з яких несподівано подарував мені!

Наша зустріч почалася в палаті лордів, а потім перенеслась до його маєтку. До речі, запрошення в гості лордом вважається ознакою великого інтересу та поваги (Якщо насправді – ЦЕ ВЗАГАЛІ НЕРЕАЛЬНО). Другу частину нашого спілкування я знайомився з його думкою про деокупацію українських територій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *