В той час як український президент Петро Порошенко, за його словами, в цілому залишився задоволеним перемовинами, європейські коментатори менш оптимістичні з цього приводу.
Так ми вже наводили слова Президента Литви Далі Грібаускайте, яка однією з перших визнала, що у столиці Білорусі відбулася фактично здача України Порошенком і Європою.
Заступник Президента Європарламента Яцек Чарнецький, здається, найповніше змалював картинку “післямінського майбутнього”:
-Порошенко підписав черговий етап капітуляції України перед найнятими Росією найманцями. Це не президент, я навіть не знаю, як це назвати, хто це… представник Росії, напевно, на посаді президента України, поставлений спостерігати за дотриманням інтересів Росії у її одвічній колонії. Щось на зразок намісника чи гауляйтера.. У пристойних країнах таких людей повсталий народ розстрілює, як у Чилі чи Румунії.”
Крім того, переконаний Чарнецький, Меркель та Оланд посприяли здачі України, відстоюючи свої особисті інтереси. Це не перемога України. Напевно, у Росії результатам мінських переговорів радіють більше.
Песимізмом пройняті і висловлювання сенаторів США Джона Маккейна, якого дехто вважає лобістом інтересів Росії та Ліндсі Грем.
– Я вважаю, що умови, прописані у декларації, виконати просто неможливо. Це перемир’я не протриває і тижня, – заявив Маккейн, голова сенатського комітету США із озброєння. А коментуючи пункт про взаємне відведення військ, політик зауважив, що швидше “свині почнуть літати”.
Ліндсі Грем, як і Чарнецький, думає, що мінські угоди насильно розділили Україну. На його думку, участь у мінських перемовинах Оланда і Меркель невипадкова. Обоє відстоюють свої інтереси.
Роман Здорик