Як Петриківська прокуратура “кришує” міліцію (відео)
16.05.2015Варяги не спасут
23.05.2015За тисячі миль від Уолл-Стріту, Alibaba Group, cтатки якої складають мільярди доларів, допомагає китайським фермерам міняти трактори на авто преміум-класу.
“Увесь наш бізнес зараз в Інтернеті”, – розповідає Хуань Ян-Квао, який виріс в бідній родині, а зараз їздить на чорному Ягуарі й літає з дружиною на вихідні до Парижу. Все це стало можливим завдяки інтернет-крамниці з продажу сумок, річний прибуток якої складає 30 мільйонів юанів (4 мільйони 800 тисяч доларів) річно.
Хуань — один із тих численних китайських фермерів, чиє життя перемінилося завдяки мережі роздрібної торгівлі, платформу для якої надали Alibaba. Група, яка домінує на ринку електронної комерції в Китаї, поєднує в собі аспекти eBay, Amazon, PayPal та інших західних технологій продажу.
За прогнозами 2014 року, інвестиційна лихоманка може підняти вартість компанії до двохсот мільярдів доларів. На сьогодні офіси Alibaba вже є в Сполучених Штатах Америки.
Далеко від розкішних залів засідань Нью-Йорку на поламаній плитці складу Хуаня в Байгоу височіють вежі картонних коробок, що очікують доставки до міст та сіл в усьому Китаї.
Одним із найголовніших активів Alibaba є сайт електронної комерції ТаоБао чи як його ще називають “пошук скарбів”. Сайт дозволяє Хуаню пропонувати свій локальний товар мільйонам потенційних покупців з усього Китаю.
“Це стартап платформа, яка не має бар’єру для входу на ринок, що дуже важливо для багатьох з нас”,- зазначає Хуань.
[box]Село Байгоу, що в провінції Хебей, за оцінками сайту ТаоБао входить до двадцятки найрейтинговіших у Китаї. До списку входять сільські райони, більше десяти відсотків місцевого населення яких задіяні на ринку магазинів ТаоБао. А це, в свою чергу, становить прибуток більше, ніж 10 мільйонів юанів на рік.[/box]
Оце життя!
“В минулому мій економічний стан був незадовільний – ні будинку, ні автомобіля. Проте сьогодні я маю змогу це все купити, я запрошую свою дружину в подорожі до інших країн, – розповідає Хуань і додає, – ось яке життя забезпечив мені ТаоБао”.
На складі Хуаня молоді співробітники пакують шкіряні рюкзаки в поліетиленові пакети, а вантажник складає їх докупи.
Села ТаоБао часто виробляють свої товари — від футболок до плетених кошиків — в невеликих майстернях. Раніше всі ці фермери в пошуках вищих прибутків змушені були б шукати кращої долі в містах. Тепер вони можуть залишитися вдома і шукати покупців онлайн.
“Це місце знаходиться всього в 10 хвилинах їзди від мого дому”, – каже Лі Дан, 22-річна працівниця складу, яка приймає замовлення і позначає адреси на упаковках. Але говорить, що вона має надію відкрити свою власну справу за типовим прикладом підприємницького буму, який переживає Китай протягом останніх десятиліть, і який Alibaba зараз впорядковує.
“З часом ви можете робити це самі. Деякі люди працюють тут, але в них є побічний бізнес. Вони купують леп-топ і займаються своїм інтернет-магазином у вільний час”.
Запах шкіри шириться фабрикою, де десятки робочих шиють безліч пастельних небрендових сумок, пришивають принтовані квіти на кишені, приробляють блискавки та пряжки до рюкзаків Union Jack.
“Ми черпаємо натхнення у Шанель, – говорить Хуань, беручи до рук невеличку червону сумку, – ми не можемо наймати великих дизайнерів, але вчимося у них”.
Змінити життя
[box type=”info” size=”large” style=”rounded”]Alibaba була заснована в 1999 році колишнім вчителем англійської мови Джеком Ма, він почав з платформи для китайських виробників з розрахунком на подальше долучення іноземних покупців. Джек Ма запустив ТаоБао в 2003 році, як раз вчасно підключивши китайських споживачів, які саме долучалися до Інтернету й прагнули вищих прибутків.[/box]
Ринок електронної комерції в Китаї неосяжний — за даними консалтингової фірми McKinsey прибуток три роки тому складав 210 мільярдів доларів, і, за прогнозами, обжене США.
У декількох хвилинах їзди від приміщень Хуаня його друг Го ШаоХуа теж має свій власний прибутковий бізнес на платформі Alibaba з продажу сумок. Він експортує товар в різні країни, включаючи Азербайджан та Україну.
“Я почав користуватися Alibaba в 2011 році”, – розповідає кремезний чоловік за кермом BMW. «Це змінило життя багатьох молодих людей».
Фірма дає йому змогу запевняти клієнтів відкривати депозити, знижуючи ризики шахрайства. Протягом найближчих трьох років він розраховує досягти річного обсягу продажів у 100 мільйонів юанів.
“Тепер ми з сім’єю можемо лишитися вдома і заробляти, завдяки інтернет-бізнесу, значно більше, ніж у великому місті”, – говорить Хуань. “Я вважаю, що ТаоБао дає колосальний ефект. Крім матеріального життя, в мене є й інші ідеї. Я можу планувати своє життя”.