Безкоштовне медичне обстеження в Єлизаветівці – наступний крок Конституційного експерименту

Стан криптовалютних активів Єлизаветівської сільради на грудень 2018
13.12.2018
Фрагменти прес-конференції НАК “Нафтогаз України” та Максима Голосного
15.12.2018
Показати всі

Безкоштовне медичне обстеження в Єлизаветівці – наступний крок Конституційного експерименту

Тепер кожного четверга з 10:00 в приміщенні Єлизаветівської місцевої амбулаторії всі бажаючі на протязі 2018-2019 років (за попереднім записом) можуть пройти комплексне обстеження на якісному апараті УЗІ.

Ця можливість доступна не тільки для членів тергромади Єлизаветівки, а і для всіх українців, хто потребує якісного обстеження на безоплатній основі. Це стало можливе завдяки співпраці голови села Максима Голосного та “Клініки лікаря Дєєва” за підтримки Міжнародної Громадської Організації «Європейське Покоління».

Якісна діагностика – основа здоров’я! А здорові громадяни – це основа здорового суспільства.

КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ ГАРАНТОВАНЕ ПРАВО НА ЯКІСНУ ТА БЕЗКОШТОВНУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ!  (ст. 49). Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

 

Доступ до суспільних благ прописаний в Конституції, яка сьогодні стала формальністю. Але чому це важливо?

Жодна людина не спроможна побудувати лікарню або музей. Або парк. Або заснувати навчальний заклад. Але спільнота людей здатна це зробити, об’єднавши зусилля!

Який зиск країні від безкоштовної охорони здоров’я в загальнодержавному масштабі? Кожен буде здоровий. Я буду здоровий! Ти будеш здоровий. Фізично і морально. Нам не потрібно жити в постійному страху, що одного разу ми не зможемо сплатити рахунок за лікування. Якщо кожен буде здоровий – наші відносини один з одним покращаться, тому що ми – щасливі люди.

Якщо стан мого здоров’я не прив’язане до доходу, я можу зайнятися чим завгодно: написати роман, який допоможе покращити суспільство, малювати надихаючі картини, піти вчитися, а може отримати медичну освіту і винайти ліки від ще однієї хвороби, які теж стануть надбанням суспільства! Це ланцюжок подій, в основі яких єдиний фактор – гарантія на охорону здоров’я!

“Суспільні блага” в економічному сенсі мають позитивні наслідки – у них є приховані переваги, які важко оцінити спочатку, і тим більше – прорахувати. Але саме тому вони так важливі і необхідні. Візьмемо, наприклад, бібліотеку або безкоштовну освіту. Адже ми не можемо сказати, який з цих хлопців, що має доступ до книг або відвідує лекції, стане новим Сікорським, Ейнштейном, Хокінгом або Джобсом. Приховані потенційні вигоди незліченні і дуже реальні.

Сучасна капіталістична економіка проповідує принципи, абсолютно протилежні вищезгаданому. Кожного разу, коли щось створює додаткову вартість або позитивні наслідки, вони мусять бути «монетизовані», кажуть економісти. І тому, коли ви замість публічної бібліотеки прямуєте за книгою в Amazon, компанія одноосібно засвоює «позитивний ефект» і розподіляє між її інвесторами та власниками. Якщо все приватизовано – немає нічого публічного. Дозволений тільки капіталізм.

Навіть якщо я не знаю, хто стане Ейнштейном завтрашнього дня, це не завадить суспільству користуватися можливостями “Теорії відносності” в майбутньому. І якщо неможливо безпосередньо монетизувати доступ до безкоштовного охорони здоров’я, це не означає, що я не отримую від цього вигод. Ви здорові, я здоровий, ми щасливіші, творчо і фізично активнішi. Ми можемо зробити цей світ кращим і отримати з цього вигоду РАЗОМ! Так суспільні блага, маючи позитивні наслідки, істотно підвищують якість життя всіх членів суспільства!

Тож чому ми беремо гроші за навчання, тоді як Скандинавія платить людям за те, щоб вони вчилися? Адже це так логічно – знання, творчість і інтелект принесуть користь всім. Ми повинні ЖАДАТИ, щоб у всіх був доступ до медицини, освіти, гідного дозвілля. Право на безбідну пенсію. Можливість читати книги і ходити в музеї. Тоді усіх нас будуть оточувати розумні, здорові, освічені, активні люди! Чи не такого суспільства ми дійсно прагнемо? Чи не це ми і називаємо “цивілізацією”?

Ось чому так важливо, щоб Конституція була не тільки папірцем з декларацією наших намірів, а активно втілювалася в реальне життя.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *